Karasu Limanı

Karasu Limanı, Batı Karadeniz’in en büyük limanlarından biridir. 2017 yılında faaliyete açılan Karasu Limanı, tam kapasite ile çalışmalarını sürdürmektedir.

karasu-limani-karasu-satilik-daire-karasu-satilik-yazlik (1)

Batı Karadeniz’in en büyük limanlarından biri olan ve 2017 Mart ayında faaliyete açılan Karasu Limanı, 1,5 yıl gibi kısa bir sürede şu an neredeyse tam kapasite ile çalışmalarını sürdürmektedir. Şu an 250 Bin metrekarelik bir çalışma alanına sahip olan liman, çalışma alanını 500 Bin metrekareye çıkarmayı planlıyor.

karasu-limani-karasu-satilik-daire-karasu-satilik-yazlik (3)

Limanda iki adet vinç çalışmakta ve aynı anda 5 gemiye birden hizmet verebilmektedir.

Kuzey Marmara Otoyolu projesine bağlantı yolu bulunan limanın, projenin tamamlanmasıyla kapasite artışının çok daha fazla hız kazanacağı aşikardır.

Yakın çevrede birçok sanayi ve üretim kuruluşları var ki bunlar çok büyük ihracat kapasitelerine sahipler. Karasu Limanı Sakarya, Kocaeli, İstanbul ve Zonguldak başta olmak üzere Eskişehir, Ankara, Çankırı, Yozgat gibi birçok ilimize de hitap ediyor. Bu projenin tamamlanmasıyla tüm bu kuruluşlar üretim mallarını kolaylıkla ihraç edebilecekler.

Karasu Limanı, Batı Karadeniz Bölgesinde ve İstanbul’a en yakın olan limandır. Aşağıdaki tabloda Karasu Limanı hakkındaki teknik özellikler belirtilmiştir.

karasu-limani-teknik-ozellikler-karasu-satilik-daire-karasu-satilik-yazlik

Birçok yatırımcının dikkatini Karasu ilçemize çevirmesini sağlayan liman, Karasu haber sitelerinde ve TV haberlerinde sıkça konu edilmektedir. Bu durumun bir sonucu olarak da ilçemizin yatırımcı ve ziyaretçi trafiği de gitgide artmaktadır. Hal böyle olunca Karasu merkez esnafları da bu hareketlilikten istifa etmektedirler.

Sakarya Karasu’da yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için en büyük etmenlerden biri olan limanın tamamlanmadan önceki ve tamamlandıktan sonraki zaman aralığında gayrimenkullerin fiyatlarında çok büyük yatırım değerleri oluşmuştur. 65 – 75 Bin TL fiyatlarındaki daireler hızla değer kazanarak yaklaşık 140 – 150 bin TL civarına ulaşmış durumda ve hızla da yükselmektedir.

karasu-satilik-daire-karasu-satilik-yazlik-eksioglu-karasu-eksioglu-insaat-karasu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir